2022 KPSS PUANI İLE KAÇ MERKEZİ ATAMA KALDI ✅ DİĞER MERKEZİ ATAMALAR NE ZAMAN OLACAK ? 2023-2024 YILI MERKEZİ ATAMALAR 


Merkezi Atama Ne Zaman Yapılır ?


2022 KPSS puanla yapılan Merkezi atama ilk başta 2022 yılının  Aralık ayında gerçekleştirilmiştir.


Geriye kalan Merkezi atmalar ise ;


2.Atama   2023 yılının temmuz ayında olacaktır.


3.Atama  ise 2023 yılının Aralık ayında olacaktır .


4. yani son Merkezi atma ise 2024 yılının temmuz ayında gerçekleştirilmiş olacaktır.


MERKEZİ ATAMAYA KİMLER BAŞVURABİLİR?


Merkezi atamanın detaylarını daha önceki videolarımızda anlatmıştım. Gerekli linki alt kısma bıraktım .Burada tekrar belirtecek  olursak da herhangi bir lise ön lisans ve lisans mezunları başvurusunu yapabilecektir.


Herhangi bir lise mezunu 2001 , herhangi bir ön lisans mezunu 3001 herhangi bir lisans mezunu ise 4001 nitelik kodu ile başvurusunu yapabilecektir.


Tabii bunların dışında kendi bölümünüzde atama olduğu müddetçe diğerlerine göre daha şanslı olduğunuzu belirtmek isteriz.


MERKEZİ ATAMADA DOĞRU TERCİH NASIL VERİLİR ?


Her merkezi atamada olduğu gibi doğru tercih mevzusu oldukça önem arz etmektedir.


Nitelik koşulları , özel koşullar ,doğru şehirler , hangi şehri seçmeliyim , en doğru tercihi nasıl vermeliyim, daha önceki atamalarda puanlar kaça düşmüştü, bu merkezi atamada puanlar kaça düşebilir, nereler düşük kapatabilir, en çok alım olan yerler mi ,en az alım olan yerler mi tercih etmeliyim... Gibi birçok algoritmayı barındıran tüm unsurları düşünmek gerektiğimizi belirtmek isterim.


Günü geldiğinde merkezi atama başladığı zaman detaylı bir şekilde hem YouTube kanalımızda hem de web sitemiz üzerinden doğru tercih ile ilgili önemli kısımların hepsine ayrı ayrı değineceğimizi belirtmek istiyorum.


Tüm ''Bilgi Yıldızı" ailesinin en iyi noktaya gelmesini umut ediyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstereceğimizi tekrar sizlere sunmak isteriz.TIKLA : TÜM MEMUR ATAMASI LİNKİ


TIKLA : MERKEZİ ATAMA DETAYLARI

İlişkili Haberler

BYBigi Yıldızı

Turkiye

info@example.com

+012 345 67890

Faydalı Linkler
Hızlı Linkler

© Bilgi Yıldızı Her Hakkı saklıdır