SAĞLIK BAKANLIĞI 32 BİN ATAMA İŞE BAŞLAMA DUYURUSU - BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER - 2.ETAP NE ZAMAN TÜM YAPILMASI GEREKENLER : 
KPSS–2022/11 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanını, adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form,

2) Diploma aslı veya noter onaylı örneği, diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre düzenlenmiş, daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgeler,

3) Mezuniyet durumunu gösteren MEZUN BELGESİNİ ÇIKARMAK İÇİN TIKLA  e-Devlet internet adresinden alınacak mezun belgesi, (Lisans ve Ön lisans mezunları için)

4) KPSS-2022/11 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı,

5) 2 adet vesikalık fotoğraf,

6) MAL BİLDİRİM FORMU ÇIKARMAK İÇİN TIKLA, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

7) e-Devlet internet adresinden alınacak Sigortalı Hizmet Cetveli dökümü. İNDİRMEK İÇİN TIKLA  (https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu) • Adaylardan istenen diploma ve diğer belgelerin suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla başvuru komisyonları tarafından tasdik edilerek işleme alınacaktır.  


BELGELERİ TESLİM SÜRECİ 

Adayların göreve başlama işlemleri için, (Ek-1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak 16.01.2023 – 30.01.2023 tarihleri arasında (30.01.2023 Pazartesi günü Saat:17.00’ a kadar) ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

GÖREVE NE ZAMAN BAŞLANACAK 

Atanma şartlarını taşıyanlar için, son göreve başlama tarihi 31.01.2023 Salı günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

2.ETAP AŞAMASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ? 

Bakan Koca ; açıklamasına göre hemen ardından başlaması gerekiyor. 31 Ocak 2023 göreve başlama süresi en geç kabul edildiği için bu ay içerisinde tekrar bir açıklama yapılır . Şubat başı gibi başvuru alınabilir . Henüz resmi yazı gelmedi .

Bilgi Yıldızı ailesinde binlerce kişi atandı . Darısı diğer tüm arkadaşlarımıza. 

İlişkili Haberler

BYBigi Yıldızı

Turkiye

info@example.com

+012 345 67890

Faydalı Linkler
Hızlı Linkler

© Bilgi Yıldızı Her Hakkı saklıdır